Fotoselli Kapı Kilit Sistemleri

EGEBETA OTOMASYON SİSTEMLERİ

Fotoselli Kapı Kilit Sistemleri

Fotoselli kapı kilit sistemleri çok kullanılan fotoselli kapıların bir özelliği, işlevidir. Fotoselli camdan yapılma kapılar bilindiği üzere radyo frekansıyla veya pasif infrared detektör ile veya ışık bariyeri ile birlikte çalışabilmektedir.

Radyo frekansı ile çalışan fotoselli kapı kilit sistemleri frekans ayarına göre basit bir alıcı kullanılarak alıcıya gelen dalgalar ile fotoselli kapının açılıp kapanmasını, hareket etmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Pasif infrared detektörün çalışma şekli, ısı enerjisini kendi kullanımına çevirebilen bu sistemde pid algılayıcılar çalışır.

Jaluziye benzeyen ızgaraların yerleştirilmesiyle karşısındaki nesnenin hareketi halinde ızgara bölümlerine gelecek farklı enerjilerin hareket olduğunu anlamasıyla ve kapıyı açmasıyla olur. Yöntemlerden en basit olanı ise son yöntem olan ışık bariyeri ile çalışma yöntemidir. Fotoselli kapı kilit sistemlerinin en rahatı olan bu yöntemde kapının bir tarafına ışık bariyeri, diğer tarafına ise algılayıcı konulmasıyla olur. Nesne araya girdiğinde ışık kesildiğinden dolayı kapı açılmaktadır.

Fotoselli kapı kilit sistemleri bu şekilde kullanılmakta ve isteyene istediği çeşitlerde fotoselli kapı çeşitleri kurulmaktadır. Firmamız Egebeta fotoselli kapı kilit sistemleri konusunda uzmandır.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir