Yangın Kapıları

Anasayfa » Hizmet » Yangın Kapıları

Yangın kapıları bilindiği üzere üst düzey teknoloji ürünleridir ve 60 dakika – 120 dakika gibi 2 farklı yangına dayanım süreleri vardır. Ayrıca yangın kapılarında sık rastlanan sorunlardan biri olan kasa sorunlarını Egebeta kapıların sağ ve soldan açılabilmesinden dolayı bu sorunu da ortadan kaldırmış bulunmaktadır.

Firma olarak bizler ürünlerin her türlü projelendirilmesinde, teknikî çizimlerinde ve keşif hizmetlerinde ücretsiz olarak imkânınıza sunmaktadır. Yönetmeliğe göre yangın kapılarına BS 476 Kısım 22’de ve BS EN 1634-1 standartlarına göre dayanıklılık testi uygulanmaktadır. Bu testlerin temel amacı kapının gerçekten dayanıklı olup olmadığını kontrol etmektir. Testte kapıya ateş tutulur, oda ateşe verilir ve havalandırma gibi nitelikler kontrol edilerek test yapılır. Test yarım saatten iki saate kadar ve hatta daha fazla devam edebilir, ta ki örnek kapı başarısız olana kadar.

Test sona erdiğinde ateş tutulan kapının tüm ayrıntılarıyla ilgili detaylı bir rapor oluşturulur. Test raporu da bu rapora dâhil edilir ve ürünün dayanma süresi de ayrıntılı bir şekilde yazılır. Kapılarımız intumescent yani kömürleşen malzemeyle yapılır ve bu sebeple yangına karşı direnç sağlar. Yangın kapısı konusunda tüm Türkiye’ye hizmet veren firmamız, sizlere de en güvenli yangın kapılarını verebileceğini temin ediyoruz. Egebeta, yangın kapıları konusunda tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.