Yana Kayar Bahçe Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Yana Kayar Bahçe Kapı Sistemleri

Yana kayar bahçe kapı sistemleri, elektrik akımı ile çalıştığından çok güvenli kapı sistemlerinden biridir. Genellikle kapıların ray üzerinde kayan tek bir kanadı mevcuttur. Kapı üretilirken ve yerine montelenirken, açma kapama sürecinde kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluk ile üretilmektedir.

Bu boşluğun faydası kapının rahatça otomatik olarak açılıp kapanabilmesidir. Bu kapıları geniş bina girişlerinde, yokuşların başlarına yerleştirilmiş girişlerde veya dairesel kapıların alan sorunu yaşandığı durumlarda en uygun koruma sistemi olarak kullanabilirsiniz. Kapının sürgüsü otomatik işler ve kapanma sürecinde maksimum güvenliği sağlama amacıyla, yumuşak bir başlama ile yumuşak bir kapanma fonksiyonu ile donatılmıştır bu yüzden son derece güvenlidir.

Ayrıca güvenlik için engel tespit fonksiyonuyla ve kapı hareketinin önüne herhangi bir bloke gelmesi durumunda, yani insan veya nesnenin kapının yanlışlıkla önüne geçmesi durumunda gelebilecek zararları önlemek için kapı hareketinin durması ve tersine çalışması fonksiyonu da Egebeta ekibimiz tarafından yana kayar bahçe kapı sistemlerine eklenmiştir. Kapılar genellikle bahçeli bölümlerde kullanılsa da, kapalı ve açık otoparklarda, fabrika girişlerinde ve site girişlerinde de kullanılmaktadır.