Teleskopik Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Teleskopik Kapı Sistemleri

Teleskopik kapı sistemlerinin isimlerini teleskoptan almış olmasının temel sebebi, kapı genişlikleri dar olan yerlerde kullanılmasındandır. Bu kapılar, kullanıcılarının daha hızlı gelip geçebilmesi için bir kapıda bulunan en yüksek açma kabiliyetine sahip kapılar olarak üretilmişlerdir.

Teleskobik kapıların kolayca açılıp kapanabilen bir şekilde üretilmektedir. Böyle olmasının amacı insanların geçişlerinin kolayca sağlanmasıdır. Teleskobik kapılarda ayrıca alüminyum profiller ile kanat uygulaması yapılır ve bununla amaçlanan hem tasarım, hem bir çeşit güvenlik önlemidir. Çünkü alüminyum, herhangi bir yangın durumda ateşi yansıtma özelliğine sahiptir. Ayrıca sıcağı da ilettiğinden yaz havalarında ve sıcak iklimli yerlerde kullanılması oldukça yerinde olacaktır.

Teleskobik kapılarda alüminyum kullanılmasının bir diğer sebebiyse kapıların mekâna göre çok kolayca tasarlanıp üretilebilmesindendir. Teleskobik kapıların girişleri diz dirsek butonuyla, kart girişiyle veya parmak izi girişiyle mümkündür. Ayrıca yüz tanıma sistemleri bile kullanılabilmektedir. Teleskobik kapılar kullanım amacına göre en çok alışveriş merkezlerinde kullanılır. Bunun dışında kamu binalarında, büro girişlerinde ve dükkânlarda da kullanılmaktadır.

Egebeta, esnek, güvenli ve işlevi gayet iyi olan bu kapıları profesyonel kadrosuyla başarılı bir şekilde yapmakta, Türkiye’nin her yerine aynı kalitede hizmet vermektedir.