Sarmal Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Sarmal Kapı Sistemleri
/

Sarmal kapı sistemleri; file kepenkler, yalıtımlı alüminyum sarmal kapılar, yalıtımsız alüminyum sarmal kapılar, yalıtımlı çelik sarmal ve yalıtımsız çelik sarmal kapılar, endüstriyel tip sarmal kapılar olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Sarmal kapıların temel amacı kullanıcı için güveni sağlaması, oldukça dayanıklı olması ve kolayca açılıp kapanabilmesidir. Her sarmal kapının görevi, amacı ve boyutları farklıdır. Mesela endüstriyel tip sarmal kapılar, adı üstünde endüstriyel girdiler için üretildiğinden büyük tır ve kamyonlar için idealdir. Genelde endüstriyel fabrikalarda, firmaların özel olarak tahsis ettikleri büyük depolarda kullanılabilmektedir.

Sarmal kapılar genellikle uzaktan kumanda ve kart sistemiyle açılıp kapanabilmektedir. Ancak sarmal kapıları zincirli manuel çekmeli, radarlı veya fotoselli olarak da üretebilmekteyiz. Kapıların alaşımında alüminyum ve galvaniz bulunduğundan paslanmaya oldukça dayanıklı kapılardır. Veya file kepenkleri gibi yukarı katlanabilir fakat daha küçük ve renkli bir tasarımı olan sarmal kapılar da alışveriş merkezlerinde ve showroom gibi yerlerde daha sık kullanılabilmektedir. Kapıların ayrıca yalıtımlı veya yalıtımsız olarak ayrılmasının sebebi de tahmin edilebileceği üzere ısı ile önemli işleri olan firmalara içerideki ısıyı kaybettirmemek için yapılmış olmasıdır.

Egebeta, her çeşit sarmal kapılarda tecrübeli olup sizlere en şık, en güvenli ve en uzun ömürlü sarmal kapıları hizmetinize sunmaktadır.