Pergola Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Pergola Sistemleri

Pergola tentelerden önce Pergola kelimesine inmemiz gerekirse, Pergola Latincede saçak anlamına gelmekte olan ‘’pergule’’ kelimesinden günümüz Latincesine yani İtalyanca’ya geçmiş ‘’pergola’’ kelimesine yani gölgelik kelimesine türetilmiş bir kelimedir. Bu kelime tüm dillerde aşağı yukarı aynı anlama gelmektedir.

Açık alanlarda çok sade ve şık bir tasarımıyla tente olarak kullanılan pergola, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde olan açıklıkları da kolayca kapatabilmektedir. 4 Mevsim kullanılmasının sebeplerinden olan su geçirmez tente sistemi, hem yağmurdan hem güneşten hem de rüzgardan korumaktadır. Ayrıca, tente sistemlerimiz cam ile kapattırılabilir ve bu sayede tente sistemi açılır kapanır bahçe sistemine de döndürülebilir.

Pergolalar genellikle ahşaptan yapılmaktadır. Ayrıca motorlu olarak da kullanılabilmekte olan pergola, sizlere çok huzurlu bir ortamı sağlamaktadır. Açılır kapanır sistem ile de kullanılabilen pergolayı Egebeta olarak çok özel avantajlarla sunmaktayız. Montajını, satımını ve diğer yapılması gereken ürün ihtiyaçlarını Egebeta sorumluluğu ve güvencesiyle sizlere sağlamaktayız.