Otopark Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Otopark Sistemleri

Otopark sistemleri, bir bölgeye veya bir alana giriş ve çıkış yapan araçların kontrolünü sağlamak amacıyla kurulmuş sistemlerdir. Günümüz teknolojisinde toplumsal alanların sıkça kullanıldığı yerlerde sıklıkla görebilmemiz mümkündür.

Kullanım alanları alışveriş merkezleri, büyük işletme binaları, parklar, kamusal alanlar v.b dir. Sistemin temel amacı bir alanda park söz konusuysa o alanı kontrol altına almak ve park alanını istihdam etmektir. Teknolojinin gelişmesiyle otopark sistemlerini harmanlayarak sizlere kaliteli bir hizmet sunmakta olan Egebeta, otopark sisteminde kaç araç girişi, kaç araç çıkışı olduğunu ekrandan izleyebilir, kaç araçlık yer olduğuna bakabilir ve daha birçok kullanışlı fonksiyonlarıyla hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Takılan fotoseller sayesinde araç yaklaştığında bariyer havaya kalkar ve araç geçişi sağlandıktan sonra aşağı iner. Otopark sistemleri, yazılım olarak stand alone ve online çalışabilmektedir. Yazılıma yüklenen araçları otomatik olarak onaylayabilen otopark sistemleri, bariyer ile koordineli çalışır ve bariyere gönderdiği sinyal ile bariyerin açılmasını sağlar.

Bariyer kol uzunlukları tercihen 3 metre ve 6 metre arasında değişiklik göstermekte olup, takılmış olan flaşörler sayesinde ışıkları yanan bariyerden araçların geçmesi gerektiği anlaşılır ve şoförler bu ışıklara uyarak herhangi bir çarpma veya çarpışma olasılığının önüne geçilir. Egebeta, sizler için otopark sistemlerini profesyonel elemanlarıyla üstlenmiştir.