Kurt Kapanı Kontrollü Geçiş Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Kurt Kapanı Kontrollü Geçiş Sistemleri

Araç giriş çıkışları için günümüz teknolojisi birçok güvenlik sistemi üretmiştir. Bu sistemlerden biri de kurt kapanı sistemidir. Kurt kapanı, araç giriş çıkış noktasında gerekli kontrolü sağlamak amacıyla kurulduğu yerde tuzak niteliği taşımaktadır.

Kurt kapanları çalışma prensiplerince hareketli kısım ve bu kısımlara hareketi sağlayan bir ünite ile beraber tek parça üretilmektedir. Kurt kapanının tuzak niteliği taşımasının bir diğer sebebi de oldukça güçlü ve aynı zamanda sessiz olmasıdır. Kurt kapanı, demirinin büyük çoğunluğu zeminin altında yer alacak şekilde üretilmektedir ve bu yüzden çalışma kalitesinin sekteye uğramaması için zeminin altında kalan ve toprakla temas eden yüzey oldukça kaliteli ürünlerden oluşmaktadır. Kurt kapanı, ürünün üzerinden geçecek araçların ağırlığına göre üretilmesi, zeminin durumuna göre hassaslaştırılması ve o yoldan geçen kullanıcıların sayısına göre belirlendirilmesi gerekmektedir.

Kurt kapanı çalışma sisteminde tek yöne geçiş yapılamaz. Diğer yönden gelmesi gereken araçların, kapanın dişlerini deaktif edebilmesi için kumandasından veya kontrol ünitesinden kapatılması gerekmektedir. Egebeta, kurt kapanını sizlerin istediği ölçülerde yapmakta ve tercihinize göre özelleştirmektedir.