Kompozit Kaplama Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Kompozit Kaplama Sistemleri

Kompozit malzemeler, zayıf yönleri düzeltilerek tekrardan üstün özellikler ile birbirleriyle birleştirilen malzemelerdir. Cam elyaflı polyester levhalar, çelik ile donatılmış beton elemanlar, otomobil lastikleri ve seramik-metal karışımı olan sermentler bunlara örnek olarak verilebilmektedir.

Kompozitler temel olarak çok fazlı malzemelerdir. Faz, bir malzemenin iç yapısının farklı olan kısımlarıdır denilebilir. Üç çeşit kompozit malzeme vardır. Bunlar polimer, metal ve seramik kompozitlerdir. Polimer kompozitler diğer kompozitlerden üstün sayılmaktadır. Sebebi diğer kompozit malzemelerden daha hafif ve daha mukavemet alabilen olmasıdır.

Kompozitlerin genel özellikleri hafiflik, boyutsal anlamda istenilen ölçülerde ayarlanabilme kararlılığı, yüksek mekanik özellikler (darbe v.s dayanımları çok yüksektir.), yüksek kimyasal direnç (asitlere ve açık havanın kötü şartlarına gibi), yüksek ısı dayanımı ve elektriksel özellikler olarak sayılabilmektedir. Kompozit malzemelerin genel kullanım alanları en basit çay tepsisinden başlayarak masa, sandalye, küvet, tekne, bot ve otomotiv sanayiler sayılabilmektedir.

Bu bağlamda Egebeta sizlere kompozit hakkında bilgilerini ve kompozit malzemeden yaptırmak istediğiniz ürünlerinizi memnuniyetle yapmakta, bu ürünlerin kompozit alaşımının nasıl olacağı ile alakalı sizlere bilgiler sunmaktadır.