Hermetik Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Hermetik Kapı Sistemleri

Hermetik kapılar daha çok menteşeli hermetik kapılar olarak bilinmektedir. Kapıların temel amacı dışarı ile içerinin hava bağlantısı kesilmiş steril ortamı oluşturmaktır. Bu kapıların en büyük özelliği temizliğinin yanı sıra en ufak havayı bile sızdırmamasıdır.

Bu kapılar, özellikleri dolayısıyla genellikle hastanelerde, kliniklerde, kimyasal reaksiyon olabilecek yerlerde v.b gibi dışarı ile içerinin hava bağlantısının kesilmesi gereken steril ortamlarda bulunan her yerde kullanılmakta olan kapılardır. Kapıların alaşımında paslanmaz çelik vardır, isteğe göre değişebilmekteyse de genellikle 2 mm kalınlığında olup özel bir malzemeyle harmanlanmakta ve üretilmektedir. Ayrıca camları da özel üretim yapılmaktadır.

Menteşeli hermetik kapılar denilmesinin sebebi her ne kadar menteşeleri olsa da bu kapıların menteşeleri kapının içine gömülü olarak gelmektedir. Bu sayede menteşeleri de görünmeyen hermetik kapılar tasarım açısından da oldukça hoş görünmektedir.

Egebeta, menteşeli hermetik kapıları profesyonelleşmiş kadrosuyla ve büyük bir titizlikle firmaların ve işverenlerimizin istediği her yere uygun olacak şekilde üretip monte edebilmekteyiz. Ayrcıa Firmamız, piyasanın en iyi hermetik kapılarının üretim ve montajını yapabilme gücüyle çalışmaktadır.