Fotoselli Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Fotoselli Kapı Sistemleri

Fotoselli kapılar, çoğunlukla otellerde, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılan kapılardır. Fotoselli kapılar otomatik olarak açılan kapılardır. Bu kapılar, isimlerini üzerindeki fotoselden almaktadırlar.

Kapıların açılabilme prensibi ışık değişimleridir. Bu yüzden fotoselin görüş açısı yakın olduğundan sadece yakındakileri algılayabilmektedir. Sensörün siyah bir tüpün içine konulmasının sebebi de yine daha iyi çalışmasıdır. Bu kapıların kullanımı çok kolaydır. Tasarım olarak da çok şık duran kapılar engelli vatandaşlar için de oldukça faydalıdır. Kapılarımız ayrıca enerji tasarrufludur ve oldukça da güvenlidir. Ayrıca elektriklerin kesilmesi halinde kendi bünyesinde mevcut olan bataryaları sayesinde açılıp kapanma işlevini uzun süre daha devam ettirir. İnsan sağlığının da garantisini veren

Egebeta, ürettiği otomatik kapıların sıkışma durumları yaşanırsa mekanizması sayesinde kapının kendi kendine otomatik olarak açılmasını ve güvenli geçişin sağlanmasını taahhüt ediyor. Fotoselli kapıların 4 çalışma prensibi vardır. Bunlar Radar sistemi yani algılama sistemi, kapının beyni olan kontrol paneli sistemi, kanat profilleri sistemi ve motor-yürütme grubu sistemidir ki son sistem fotoselli kapıların kalbini oluşturur diyebiliriz. Hız ayarı gibi ayarlar da bu sistemle yapılabilmektedir. En sağlam, şık ve güvenli fotoselli kapılarınız için Egebeta’ya başvurabilir, bilgi alabilirsiniz.