Fotoselli Kapı Sistemleri

Anasayfa » Hizmet » Fotoselli Kapı Sistemleri
/

Fotoselli kapı sistemleri günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Herhangi bir güç uygulamadan kendi kendine açılan fotoselli kapılar artık her yerde kullanılırlar. Yaya trafiğinin çok olduğu yerlerde kullanılan fotoselli kapılar özellikle Hastahanelerde, Otellerde ve Alış veriş merkezlerinde kullanılmaktadırlar.

Fotoselli kapıya yaklaştığınız anda sizi algılar ve kapı otomatik olarak açılır. Fotoselli kapı adını kapının üzerindeki fotoselden almaktadır. Fotosel ışık değişimlerine duyarlı olması ile kapı açılır. Yani Fotoselin görüş açısına girdiğinizde ışık değişimi olduğu için kapı açılır. Fotoselin görüş açısı çok yakınına ayarlandığı için uzaktakileri değilde yakındakileri algılamaktadır.

Fotoselli kapıların kullanımı kolay ve hızlı olduğu için kullanılır. Estetik açıdan da güzel olan bu kapılar özellikle engelli kardeşlerimiz için çok iyi bir çözümdür. Temiz ve enerji tasarruflu olan bu kapılar oldukça da güvenli kapılardır. Elektrik kesintilerinde dahi bataryası sayesinde açıp kapama işlemini yapabiliyor. Herhangi bir sıkışmaya karşın mekanizması sayesinde kapı kanatları kendini açıyor ve güvenli geçişi sağlıyor.